1 2 3 ... 10 >

Atık Tabela Çeşitleri ve Fiyatları

Ticari faaliyetlerde iş güvenliği bilindiği üzere oldukça mühim bir konudur. Ticari faaliyetlerin sorunsuz ve sürdürülebilir olması iş güvenliğinin nasıl alındığıyla orantılıdır. Atık tabelası, bu prensipte çalışan ve yönlendirici özelliğe sahip bir tabela türüdür. İki çeşidi vardır. Bunlardan birisi tehlikeli atıkla için kullanılan tabelalarken diğeri ise tehlikeli olmayan atık tabelalarıdır.

Tehlikeli ve tehlikesiz atıklar, yetkili birimlerce önceden tanımlanmış kodlamalar yoluyla belirlenmektedir. Yapılan incelemeler sonucunda atığa verilen kod, onun tehlikeli olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi verir.

Atıklar, insan sağlığına ve doğaya zarar vermemek için bir dizi kurala uyularak işlem görmektedir. Bu işlemler sırasında atıkları taşıyan platformların üzerine tehlike derecesine göre kodlamalar koyulur. Bu kodlar sayesinde bireyler platformların içerisinde bulunan materyalin tehlike derecesini bilir ve önlemlerini bu doğrultuda alır. Atık tabelası kullanımı bu yüzden elzem bir noktadadır.

Altın Reklam firması, gerek tehlikeli atık olsun gerekse tehlikeli olmayan atık olsun bu ürünlerin ifade edilmesi için tabelalar üreterek ihtiyaç sahiplerine sunuyor. Hizmet prensibinde önce insan ve doğa sevgisini bulundururken aynı zamanda da ticari faaliyetlerin sorunsuz bir şekilde işlemesine katkıda bulunuyor. Atık tabelası hakkında detaylı bilgiye ulaşmak, doğru ve güvenilir hizmete sahip olmak istiyorsanız Altın Reklam firmasının web sitesine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Tehlikeli Atık Nedir?

Endüstriyel ve sağlık alanında sıkça kullanılan tehlikeli atıklar için hem insan sağlığına hem de doğaya karşı zarar teşkil edebilecek, özünde zararlı kimyevi maddeler barındıran yapılardır demek mümkün. Bu materyallerin kullanılması, taşınması ve depolanması sırasında yetkin kurumlarca belirlenen standartlara uyulması bir tercih değil zorunluluktur. Atık tabelası da bu zorunluluklardan bir tanesidir.

Tehlikeli atıklarda tehlike derecesi birtakım kodlar ile ifade edilir. Bu kodlar tehlikenin derecesini gösterir. Yetkin kurumlarca belirlenen bu kodlar, tabela üretim firmalarına gönderilir ve standartlar ölçüsünde atık tabelası oluşturulur.
Tehlikeli atık kullanımında bulunan firmalar için atık tabelası kullanmak zorunluğu olduğu kadar aynı zamanda da insani bir vazifedir. Çünkü bu maddeler eğer hatalı bir durum karşısında insan ya da doğa ile temasa geçer ise onulmaz hatalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle atık tabelası kullanımı oldukça elzem bir gerekliliktir.

Altın Reklam uzun yıllardır gösterdiği faaliyetler ile bu alanda deneyim sahibi olmuş, iş ortaklarına müşteri gözüyle değil ailenin bir parçası olarak görmüş bir firmadır. İhtiyaçlarınıza en iyi çözümlemeleri Altın Reklam firmasının internet sitesi üzerinden başvurabilirsiniz. Web sitesine giderek bastırmak istediğiniz atık tabelalarının kodlarını iletmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca Altın Reklam, sizlere atık tabelası alanında birçok farklı seçenek sunuyor. İş güvenliği konusunda 1500’den fazla tasarımı, ölçü ve malzeme seneğindeki geniş gamı, sağlam ve dayanıklı yapıya sahip ürünleri ile doğru ürünlere kavuşmanızı mümkün kılıyor.

Özellikle tehlikeli atık bölgesi iş güvenliği levhası, kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen ürün olarak öne çıkıyor. Eğer atık tabelası ihtiyacınız varsa kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz.

Tehlikesiz Atık Nedir?

Tehlikesiz atıklar, tehlikeli atıkların aksine insan ağlığına zarar vermeyen atık türüdür. Genellikle kullanım ömrünü tamamlamış ürünler olarak gösterilir. Yine aynı şekilde bu atıklarda da belli kodlamalar kullanılır. Bu kodlamalar sayesinde doğaya ve doğada yaşayan canlılara zarar verilmesinin önüne geçilmiş olunur.

Tehlikeli atıklar insana ve doğaya çok fazla tehdit içermediği için tehlikeli atıklar kadar hassasiyet gösterilmesine gerek duyulmaz. Anca yine de bir dizi önlem alınması ileride yaşanması muhtemel sorunların önüne geçmek adına önemlidir. Bu sebeple de birtakım kodlamalar belirlenmiştir. Bu kodlamalar tabela ile buluşturularak depolama ve taşıma faaliyetlerinde iş güvenliği sağlanmış olur.

Altın Reklam sitesi üzerinde birbirinden farklı model ve ebatta tehlikesiz atık tabelaları bulunmaktadır. Bulundurduğunuz tehlikesiz atıkların kodlarını ileterek en iyi atık tabelalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Atık Kodu Nedir?

Atık kodu EWC kısaltmasıyla bilinen ve açılımı European Waste Catalouge olan, atık kaynaklarını sınıflandırarak doğaya ve insana vermesi muhtemel sorunların önüne geçme prensibiyle çalışan bir sistemdir. Bu sistem Avrupa Birliği tarafından kurulmuş olup Türkiye’de de kabul görmektedir. 

Atık kodunu bulmanın yöntemi oldukça basittir. Öncellik kullandığını atığın türünü iyi bilmeniz gerekir. Ardından ‘Atık kodu Bulma Aracı’ üzerinden elinizdeki atığın karşılığına gelen kodu tespit eder, buna göre önlemlerinizi alırsınız.
Atık koduna sahip olmak hem önemli hem de zorunluluktur. Çünkü gerek taşıma faaliyetleri olsun gerekse depolama, atık kodu olmadan doğru gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Yapılacak bir hatada çevreye büyük hasarlar verilebileceği gibi aynı zamanda da yetkili kurumlarca büyük cezalara çaptırılır.

Tehlikeli atık bölümleri oldukça geniş çeşitliliğe sahiptir. Bu konu 20 kategori altında toplanmıştır. Bu kategoriler göz önünde bulundurularak taşınması hedeflenen maddenin kodu bulunur. Elde bulunan maddenin bu sınıflar içerisinde doğru karşılığı bulunmasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde birçok sorunun ortaya çıkması kaçınılmaz olur. 

Tehlikeli atık kodları sınıflandırılırken bu işlem uzman ve alanında yetkin kişilerce icra edilmelidir. Bu kişiler genel standartlara hâkim olmalı, Avrupa Birliği’nin belirlediği tehlikeli atık listesini esas almalıdır.

Sektörünün lider konumunda olan Altın Reklam sitesinden atık tabela siparişi verebilmek için öncelikle atık kodunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında birkaç adımda talep ettiğiniz tabelaların siparişini vermeniz mümkün.

Atık Tabelası Fiyatları

Diğer tüm levhalarda olduğu üzere atık tabelalarının fiyatları da kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. Bunun birçok sebebi vardır. En belirgin olanlarını şu şekilde listelemek mümkün:

  • Hizmet veren firmanın tasarım çeşitliliği
  • Üretilen tabelanın malzeme kalitesi
  • Atık tabelasının işçilik kalitesi
  • Yapının sağlam ve dayanıklılık oranı
  • Talep edilen tabelanın ölçüleri
  • Hizmet sunan firmanın kalitesi ve güvenirliliği

 

Atık tabelasına artan talep sebebiyle günümüzde birçok firma bu hizmeti sunuyor. Ancak yukarıda belirlediğimiz kıstasların tamamını karşılayan firma sayısı hayli az. İşte tam da bu nokta Altın Reklam firmasının farkı ve özgünlüğü ortaya çıkıyor. 1500’ün üzerinde tasarıma sahip ürün bulundurması ve 7 farklı ölçü seçeneği sunması, Altın Reklam firmasına olan ilginin artış sebeplerinden bazıları. Özellikle ürünlerinin sağlam ve dayanıklı yapıya sahip olmasıyla uzun vadeli kullanım sağlanıyor. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR