• Eylül 26, 2021

  Çalışılan alanda göze zarar verebilecek bir madde bulunuyorsa göz koruma uyarı levhası kullanılır. Bu alan fabrika, laboratuvar ve buna benzer alanlar olabilir. Levhaları kullandığınız mekânın ölçüsü iş güvenliği tabelaları için önem taşıyan bir unsurdur. Ölçü alınması için uzman kişilerle görüşmeniz ve alanın genişliğine uygun levha kullanmanız daha doğru bir yöntem olacaktır. İş yeriniz gözünüz açısından risk oluşturacak bir alansa göz koruma levhalarına dikkat etmelisiniz. Bu levhalar genelde fabrika, inşaat ve laboratuvar gibi yerlerde kullanılır. Tehlike derken genelde asit gibi aşındırıcı ve yakıcı maddeler akla gelir. Fakat her ne kadar önemli gibi bulmasanız da gözle temas edebilecek toz parçacıkları için bile gözünüzü korumalısınız.

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları, göz koruma, göz koruma levhası
 • Eylül 24, 2021

  Mevzuatta iş güvenliği levhalarının renginden asılması gereken yere kadar birçok ifadeye yer verilmiştir. Böylece tehlike oluşturabilecek işlerle uğraşan insanların çevreye zarar vermemesi hedeflenmiştir. Aynı zamanda çevredeki insanların da önem alması açısından iş güvenliği levhaları büyük önem taşır. Durum böyle olunca levhaların mevzuatta önemli bir yer tuttuğunu söyleyebiliriz.

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları, emredici levha
 • Eylül 22, 2021

  Emredici levhalar kırmızı renk tehlike yasak gibi uygulanması zorunlu olan durumları ifade eder. Buradaki amaç iş yerlerinde bulunan kişilerin güvenliğini sağlamaktır. Böylece insanlar acil durumda önlem alabilmek amacıyla emredici levhalar kullanmayı uygun görür. Eğer iş yerine sahipseniz emredici levhalar kullanarak çevredekilerin güvenliğini sağlamak için önemli bir adım atabilirsiniz. Bilindiği üzere uyarı ve ikaz levhaları yapılması zorunlu olan davranışları içerir. Tehlikeli olduğunu bildiğiniz bir davranışı uygulamamanız için birçok yerde levha görmeniz mümkündür. Bu levhalar çalışma alanına göre değişkenlik gösterdiği için standart kullanılan levhalardan söz etmek pek mümkün değildir. Her türlü iş güvenliği uyarı levhaları bulabilmek için bize ulaşabilirsiniz.

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları, emredici levha
 • Eylül 20, 2021

  Özellikle corona salgını giderek yayılmaya başladığı zamanlardan itibaren sosyal mesafe levhalarının kullanımı daha da çoğalmıştır. Okulda, alışveriş merkezlerinde, kapalı mekânlarda ve daha birçok yerde sosyal mesafe levhalarından görmeniz mümkündür. Çünkü insanların sağlığını riske atmak istenmemiştir. Durum böyle olunca sosyal mesafe levhası üreten firmalarda da artış söz konusudur. Sosyal mesafe levhaları arasında maske takmakla ilgili uyarılara rastlamanız da mümkündür. Özellikle bir işletme sahibinin sosyal mesafeyle ilgili levhaların neredeyse hepsini kullanması gerekir. Yönetmeliği inceleyerek kurumunuz için en ideal levha seçimini yapabilirsiniz. Bu konuda bilgi almaya ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçmek işinizi kolaylaştıran bir adım olabilir.

  koronavirüs, levha, uyarı, uyarı levhası, pandemi, sosyal mesafe, sosyal mesafe levhası, covid, maske levhası
 • Eylül 18, 2021

  Çoğu zaman kapı isimlikleri karşımıza evlerde, okullarda, ofislerde, hastanelerde ve resmî kurum gibi yerlerde karşımıza çıkar. Kapı isimliği kullanılmasının sebebi insanların aradıkları yeri kolaylıkla bulması için yönlendirme yapmaktır. Firmalarda kapı isimliği kullanmak kurumsal kimlik oluşturmak adına önemli bir adım olarak görülebilir. Bulunduğunuz ortamda en az bir tane kapı isimliğine mutlaka rastlamışsınızdır. Etrafımızda bu kadar fazla isimlik görmemizin sebebi hayatımızı kolaylaştıran bir ürün olmasıdır. Kapı isimliğinin kullanım alanına uygun bir tasarımla oluşturulması gerekir. Resmî kurumlarda kapı isimliklerinde mutlaka yön işaretleri göze çarpar. Çünkü burada amaç kurum içerisinde aranan yerlerin kolaylıkla bulunabilmesidir. Çoğu zaman evlerde bile isimliklere rastlarız.

  hediye, hediyelik ürün, kişiye özel, kişiye özel tasarım, özel gün, kapı isimliği, isimlikl
 • Eylül 16, 2021

  Olası bir tehlike karşısında çevredekilerin ve çalışanların güvenlik önlemleri alabilmesi için iş güvenliği levhası kullanmak önemlidir. Özellikle acil durumlarda kaos anının yaşanmaması ve paniğin önlenmesi için bütün kurumlarda acil çıkış levhası bulunmalıdır. Aksi takdirde yaşanmaması gereken tehlike anları yaşanabilir. İş güvenliği levhalarının önemi bu tarz örneklerle çoğaltılabilir.

  Çalışma ortamında insanların güvenliğini riske atmamanın en iyi yolu levhalar aracılığıyla önlem alınmasıdır. Levha kullanılmadığı müddetçe çalışma esnasında önlem alacak olan kişilerin sayısı epey azdır. Bu sebeple iş güvenliği levhası kullanmak artık yönetmelik tarafından da zorunlu hâle getirilmiştir. Bunları düşünerek hareket etmeli ve levha kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları,
 • Eylül 14, 2021

  Özel günlerde sevdiklerimize kalem seti gibi güzel ve kullanışlı hediyeler almak isteriz. Bu hediyeler aynı zamanda anlamlı ve her zaman kullanılabilir niteliktedir. Ayrıca kalem her cinsiyete de uygun olduğu için ister kadın ister erkek bireyler için bu tarz hediyeler birçok kişinin tercih ettiği türden olmayı başarmıştır. Hediyeye önem veren kişi sayısı arttıkça kişiye özel kalem üreten firma sayısı da çevremizde yaygınlaşmıştır. Her firmanın tasarımı özgün ve göze hitap eden cinsten olmayabilir. Sadece sizin değil, aynı zamanda hediye aldığınız kişinin de kalemi beğenmesini istiyorsanız hediye konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz. Birbirinden özgün tasarımlarla özel günlerinizi değerli kılıyoruz.

  hediye, hediyelik ürün, kişiye özel, kişiye özel tasarım, özel gün, kalem, isme özel kalem
 • Eylül 12, 2021

  İş güvenliği levhaları sanayi, şantiye, fabrika, kimyasal çalışma alanı ve buna benzer daha birçok yerde tercih edilir. Çünkü buralarda iş kazası gerçekleştirmek oldukça muhtemel bir durumdur. İş kazalarının önüne geçmek için yönetmelik tarafından iş güvenliği levhası kullanmak zorunlu kılınmıştır. Siz de çalışma alanınıza göre daha fazla bilgiye ulaşarak levha kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bütün kurumlarda yer alan yangın deprem gibi acil durumları ifade eden levhalar vardır. Yangın levhası, acil çıkış ve bunun gibi levhalar her yerde kullanılır. Çünkü bu tarz durumlar sadece kimyasal çalışma alanı ya da sanayilerde ortaya çıkmaz. Bütün kurumlarda çıkması muhtemel olduğu için yangın ve deprem gibi acil durumları bildiren levhaları herkesin kullanması gerekir.

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları,
 • Eylül 10, 2021

  Bilindiği üzere 6 farklı görevde iş güvenliği levhası vardır. Bu levhalar arasından en çok kullanılanlardan biri de emredici görevdedir. Yasaklayıcı levhalarda nasıl uygulanmaması gereken ifadeler yer alıyorsa emredici levhalarda durum tam tersidir. Yapılması gereken eylemlerin emredici bir üslupla belirtildiği tabelalar bu kategoriye girer. Bu tarz emredici levhalar iş yerlerinde kullanılmalıdır.
   

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları, iş güvenliği levha çeşitleri
 • Temmuz 16, 2021

  Atık Kodu (EWC) yani European Waste Catalouge olarak isimlendirilen bu kod çeşitleri, ürünün kaynaklarına göre sınıflandırılır.  Ürünlerin geri dönüşüm olup olmayacağını belirlemek Avrupa Birliği tarafından ve Türkiye içerisinde kabul görmüş bir sistemdir.  Bu sistemin dışına çıkmak ya da farklı bir kodlama yapmak dünya üzerinde bir krize neden olabilir.  Atık kodlarının belirlenmesinde aynı zamanda sınıflandırmasında belirlenen bu kodlar  toksin,  kanserojen madde,  patlayıcı,  tahriş edici  ve korozif gibi özellikler nedeni ile belirlenir.  Ayrıca insan ve hayvan sağlığını tehdit eden ya da risk teşkil eden her türlü atık tehlikeli atık olarak adlandırılır. 

  Atık kodları uluslararası bir genelge ile yayınlanmış olup değiştirilme durum söz konusu değildir. İthalat ve ihracat yapan tüm gümrük firmaları bu kodlar üzerinden işlemlerini gerçekleştirir ve konteynırlar Buna göre belirlenen gemilere  ya da araçlara yüklenir.  Tehlikeli ve tehlikesiz atıkların bir arada taşınma durumu söz konusu değildir. Aynı zamanda bu atıkların beraber depolanması ya da beraberce yer değiştirmesi durumu insan sağlığı ve çevresel faktörlere zarar vereceğinden dolayı yapılmaması gereken işlemlerdir. 

  atık kodu, tehlikeli atık kodu, tehlikesiz atık kodu, atık kodu levhaları
 • Temmuz 18, 2021

  Uyarı levhaları ve uyarıları aslında bir tür iletişim aracıdır. İş güvenliğini sağlayan bu levhalar resim ve işaretlerle ortamda bulunan tehlikelerin görülmesinde veya önlenmesinde yardımcı olur.  Bu iş güvenliği levhaları üzerinde yazılı veya çizili olan bilgiler doğrultusunda insanlara iş güvenliği konusunda tedbirli olmalarını ve önlenebilecek kazaların önüne geçmesine yardımcı olur.

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları,