• Temmuz 16, 2021

  Atık Kodu (EWC) yani European Waste Catalouge olarak isimlendirilen bu kod çeşitleri, ürünün kaynaklarına göre sınıflandırılır.  Ürünlerin geri dönüşüm olup olmayacağını belirlemek Avrupa Birliği tarafından ve Türkiye içerisinde kabul görmüş bir sistemdir.  Bu sistemin dışına çıkmak ya da farklı bir kodlama yapmak dünya üzerinde bir krize neden olabilir.  Atık kodlarının belirlenmesinde aynı zamanda sınıflandırmasında belirlenen bu kodlar  toksin,  kanserojen madde,  patlayıcı,  tahriş edici  ve korozif gibi özellikler nedeni ile belirlenir.  Ayrıca insan ve hayvan sağlığını tehdit eden ya da risk teşkil eden her türlü atık tehlikeli atık olarak adlandırılır. 

  Atık kodları uluslararası bir genelge ile yayınlanmış olup değiştirilme durum söz konusu değildir. İthalat ve ihracat yapan tüm gümrük firmaları bu kodlar üzerinden işlemlerini gerçekleştirir ve konteynırlar Buna göre belirlenen gemilere  ya da araçlara yüklenir.  Tehlikeli ve tehlikesiz atıkların bir arada taşınma durumu söz konusu değildir. Aynı zamanda bu atıkların beraber depolanması ya da beraberce yer değiştirmesi durumu insan sağlığı ve çevresel faktörlere zarar vereceğinden dolayı yapılmaması gereken işlemlerdir. 

  atık kodu, tehlikeli atık kodu, tehlikesiz atık kodu, atık kodu levhaları
 • Temmuz 18, 2021

  Uyarı levhaları ve uyarıları aslında bir tür iletişim aracıdır. İş güvenliğini sağlayan bu levhalar resim ve işaretlerle ortamda bulunan tehlikelerin görülmesinde veya önlenmesinde yardımcı olur.  Bu iş güvenliği levhaları üzerinde yazılı veya çizili olan bilgiler doğrultusunda insanlara iş güvenliği konusunda tedbirli olmalarını ve önlenebilecek kazaların önüne geçmesine yardımcı olur.

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları,
 • Temmuz 16, 2021

  İş güvenliği levhaları iş yerleri çalışma alanlarında kullanılan, çalışanın güvenliğini sağlamak için uyarıcı nitelikteki işaretlerdir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 25325 sayılı Sağlık ve Güvenlik İşaretleri yönetmeliği doğrultusunda bu levhaların, fabrika, yükleme alanları, depo, özel alanlar, park ve iş yeri gibi alanlarda kullanılması zaruridir. 

  iş güvenliği, iş güvenliği levhaları, işyeri, önlem, levha, iş güvenliği levhaları anlamları,
 • Temmuz 14, 2021

  Yeni işe başlayanlar için oldukça değerli olan masa isimliği birçok farklı malzemeden yapılır. Bir masa aksesuarı olsa da kişilerin ismini taşıdığı için kendilerine ait değer taşıyan oldukça özel bir isimlik görevindedir. Masa isimliği çeşitleri kristal, ahşap ve cam malzemelerden farklı çeşitlere sahiptir.

  masa isimliği, isimlik, kalemlikli isimlik, kişiye özel, kişiye özel hediye, hediye, yeni iş
 • Temmuz 12, 2021

  Yönlendirme levhaları öncelikli olarak kalabalık insan gruplarının yer aldığı ortamlarda seçilen levhalardır. İsminden de anlaşılacağı üzere yönlendirme işaretleri ile birlikte daha detaylı bir kapsam içeriği ile incelenir. İç yönlendirme levhalarının çeşitliliği ve kriterlerine göre algıda seçicilik unsurları doğrultusunda hazırlanması sağlanır. Tabela kriterleri ve etki düzeyine göre değişiklik göstermesi aynı zamanda belirli bir amaca hizmet etmeyi kapsar.

  iç mekan, yönlendirme tabelası, yönlendirme levhası, okul içi yönlendirme, hastane içi yönlendirme, avm içi yönlendirme
 • Temmuz 11, 2021

  display, display ürünler, taşınabilir sistemler, fuar sistemleri, duba, örümcek stand, roll-up stand,
 • Temmuz 09, 2021

  Süblimasyon katı formda yer alan bir maddenin ısı etkisinde direkt olarak gaz haline geçmesiyle gerçekleşen bir süreçtir. Süblimasyon için kullanılan boyalar çok küçük bir biçimde özel olarak tasarlanan mürekkeplerin içinde bulunur. Boyaların kullanımı ise püskürtme metodundan faydalanan kullanan bir yazıcı aracılığıyla transfer kağıdı üstüne aktarılır. Transfer kağıdı içeriğinde pigment ve balmumu ile kaplı olacak biçimde oldukça ince bir kağıttır. 

  süblimasyon, süblimasyon baskı, transfer baskı, transfer baskı nedir
 • Temmuz 07, 2021

  Söz ve nişan gibi özel günlerde tercih edilen hediyelikler, isimliklerin başında pleksi yer alıyor. Pleksiden elde edilen ürünlerin hem çiftlerin hem de davetlilerin gözdesi oluyor. Özellikle davetliler için hazırlanmış olan hediyeliklerin özenle seçildiği bir gerçektir. Çünkü burada çiftlerin bu özel günde sevdikleri için hazırlamış oldukları hediyelikler büyük önem taşır.

  söz, nişan, nişan hediyeliği, pleksi, pleksi levha, nişan süsü, isimlik, pleksi isimlik
 • Temmuz 05, 2021

  Güvenli turizm sertifikası, tatil planı yapmak için Türkiye’yi tercih eden yabancı misafirler ve Türk vatandaşları için hazırlanmış olan ve birtakım unsurları içeren bir programdır. Bu unsurlar içinde; temizlik, hijyen, güvenlik, sosyal mesafe gibi önemli durumları anlatan tedbirler listesi yer alır. Bu sertifika ulaşım, konaklama ve yeme-içme sektörlerinde hizmet sunan firmaların uygulamaları gereken kuralları ifade eder. 

  safe turizm, safe turizm belgesi, safe turizm nedir, güvenli turizm
 • Temmuz 02, 2021

  Elde edilen bir başarıyı ya da durumu ödüllendirmek amacı ile genelde kırmızı kadife kutu içerisinde takdim edilen ve manevi anlama sahip olmasının yanı sıra üstünde isim, dilek, temenni ve teşekkür yazılarının bulunduğu çeşitli formlarda bulunan levhalara plaket ismi verilir.  Metal, ahşap, cam gibi malzemelerden birbirinden farklı biçimlerde imal edilen, duvara ya da herhangi bir alana çakılan küçük kabartmalı olan bu levhalar kişiye özel plaket olarak da günümüzde tasarlanabilir.

  plaket baskısı, süblimasyon, süblimasyon baskı, kişiye özel, kişiye özel plaket, plaket baskısı
 • Haziran 30, 2021

  Madalya, çeşitli yarışmalarda, spor müsabakaları düzenlemelerinde, festivaller gibi birbirinden farklı niteliğe sahip olan organizasyonlarda başarı gösterenlere verilir. Bu anlmanda, belirli derecelere sahip olan bireyleri mükâfatlandırmak amacı ile verilmesi söz konusudur. Ayrıca, savaşlarda üstün hizmet ve kahramanlık gösteren kişileri onurlandırmak amacıyla da verilen metal nesnelerdir. 

  madalya, madalya baskı, kişiye özel madalya, süblimasyon, süblimasyon baskı, ödül, kişye özel, kişiye özel hediye