Blog Başlık

 • Eylül 24, 2021

  Mevzuatta iş güvenliği levhalarının renginden asılması gereken yere kadar birçok ifadeye yer verilmiştir. Böylece tehlike oluşturabilecek işlerle uğraşan insanların çevreye zarar vermemesi hedeflenmiştir. Aynı zamanda çevredeki insanların da önem alması açısından iş güvenliği levhaları büyük önem taşır. Durum böyle olunca levhaların mevzuatta önemli bir yer tuttuğunu söyleyebiliriz.

  Altın Reklam
 • Eylül 22, 2021

  Emredici levhalar kırmızı renk tehlike yasak gibi uygulanması zorunlu olan durumları ifade eder. Buradaki amaç iş yerlerinde bulunan kişilerin güvenliğini sağlamaktır. Böylece insanlar acil durumda önlem alabilmek amacıyla emredici levhalar kullanmayı uygun görür. Eğer iş yerine sahipseniz emredici levhalar kullanarak çevredekilerin güvenliğini sağlamak için önemli bir adım atabilirsiniz. Bilindiği üzere uyarı ve ikaz levhaları yapılması zorunlu olan davranışları içerir. Tehlikeli olduğunu bildiğiniz bir davranışı uygulamamanız için birçok yerde levha görmeniz mümkündür. Bu levhalar çalışma alanına göre değişkenlik gösterdiği için standart kullanılan levhalardan söz etmek pek mümkün değildir. Her türlü iş güvenliği uyarı levhaları bulabilmek için bize ulaşabilirsiniz.

  Altın Reklam
 • Eylül 18, 2021

  Çoğu zaman kapı isimlikleri karşımıza evlerde, okullarda, ofislerde, hastanelerde ve resmî kurum gibi yerlerde karşımıza çıkar. Kapı isimliği kullanılmasının sebebi insanların aradıkları yeri kolaylıkla bulması için yönlendirme yapmaktır. Firmalarda kapı isimliği kullanmak kurumsal kimlik oluşturmak adına önemli bir adım olarak görülebilir. Bulunduğunuz ortamda en az bir tane kapı isimliğine mutlaka rastlamışsınızdır. Etrafımızda bu kadar fazla isimlik görmemizin sebebi hayatımızı kolaylaştıran bir ürün olmasıdır. Kapı isimliğinin kullanım alanına uygun bir tasarımla oluşturulması gerekir. Resmî kurumlarda kapı isimliklerinde mutlaka yön işaretleri göze çarpar. Çünkü burada amaç kurum içerisinde aranan yerlerin kolaylıkla bulunabilmesidir. Çoğu zaman evlerde bile isimliklere rastlarız.

  Altın Reklam
 • Temmuz 16, 2021

  Atık Kodu (EWC) yani European Waste Catalouge olarak isimlendirilen bu kod çeşitleri, ürünün kaynaklarına göre sınıflandırılır. Ürünlerin geri dönüşüm olup olmayacağını belirlemek Avrupa Birliği tarafından ve Türkiye içerisinde kabul görmüş bir sistemdir. Bu sistemin dışına çıkmak ya da farklı bir kodlama yapmak dünya üzerinde bir krize neden olabilir. Atık kodlarının belirlenmesinde aynı zamanda sınıflandırmasında belirlenen bu kodlar toksin, kanserojen madde, patlayıcı, tahriş edici ve korozif gibi özellikler nedeni ile belirlenir. Ayrıca insan ve hayvan sağlığını tehdit eden ya da risk teşkil eden her türlü atık tehlikeli atık olarak adlandırılır. 

  Atık kodları uluslararası bir genelge ile yayınlanmış olup değiştirilme durum söz konusu değildir. İthalat ve ihracat yapan tüm gümrük firmaları bu kodlar üzerinden işlemlerini gerçekleştirir ve konteynırlar Buna göre belirlenen gemilere  ya da araçlara yüklenir.  Tehlikeli ve tehlikesiz atıkların bir arada taşınma durumu söz konusu değildir. Aynı zamanda bu atıkların beraber depolanması ya da beraberce yer değiştirmesi durumu insan sağlığı ve çevresel faktörlere zarar vereceğinden dolayı yapılmaması gereken işlemlerdir. 

  Altın Reklam
 • Temmuz 12, 2021

  Yönlendirme levhaları öncelikli olarak kalabalık insan gruplarının yer aldığı ortamlarda seçilen levhalardır. İsminden de anlaşılacağı üzere yönlendirme işaretleri ile birlikte daha detaylı bir kapsam içeriği ile incelenir. İç yönlendirme levhalarının çeşitliliği ve kriterlerine göre algıda seçicilik unsurları doğrultusunda hazırlanması sağlanır. Tabela kriterleri ve etki düzeyine göre değişiklik göstermesi aynı zamanda belirli bir amaca hizmet etmeyi kapsar.

  Altın Reklam
 • Temmuz 11, 2021

  Fuar organizasyonları kapsamında firmalar yaygın bir biçimde display ürünler tercih ederler. Bu ürünler uzun süreli olan reklam tanıtımı bakımından oldukça yüksek düzeyde fayda sağlar. Sergilerde, çoğu satış noktalarında, promosyon dağıtımları içerisinde kullanılabildiği gibi, aynı zamanda da seçim çalışmalarında oldukça sık bir şekilde kullanılır. 

  Altın Reklam
 • Temmuz 09, 2021

  Süblimasyon katı formda yer alan bir maddenin ısı etkisinde direkt olarak gaz haline geçmesiyle gerçekleşen bir süreçtir. Süblimasyon için kullanılan boyalar çok küçük bir biçimde özel olarak tasarlanan mürekkeplerin içinde bulunur. Boyaların kullanımı ise püskürtme metodundan faydalanan kullanan bir yazıcı aracılığıyla transfer kağıdı üstüne aktarılır. Transfer kağıdı içeriğinde pigment ve balmumu ile kaplı olacak biçimde oldukça ince bir kağıttır. 

  Altın Reklam
 • Temmuz 07, 2021

  Söz ve nişan gibi özel günlerde tercih edilen hediyelikler, isimliklerin başında pleksi yer alıyor. Pleksiden elde edilen ürünlerin hem çiftlerin hem de davetlilerin gözdesi oluyor. Özellikle davetliler için hazırlanmış olan hediyeliklerin özenle seçildiği bir gerçektir. Çünkü burada çiftlerin bu özel günde sevdikleri için hazırlamış oldukları hediyelikler büyük önem taşır.

  Altın Reklam
 • Temmuz 05, 2021

  Güvenli turizm sertifikası, tatil planı yapmak için Türkiye’yi tercih eden yabancı misafirler ve Türk vatandaşları için hazırlanmış olan ve birtakım unsurları içeren bir programdır. Bu unsurlar içinde; temizlik, hijyen, güvenlik, sosyal mesafe gibi önemli durumları anlatan tedbirler listesi yer alır. Bu sertifika ulaşım, konaklama ve yeme-içme sektörlerinde hizmet sunan firmaların uygulamaları gereken kuralları ifade eder. 

  Altın Reklam
  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR